Jdi na obsah Jdi na menu
 


Světelný meč je odedávna zbraní rytířů Jedi i Sithských lordů.Každý učedník od svého mistra zjistí jak jej vyrobit,a pak jej sestrojí.Nejduležitější je uložení krystalů,protože při špatném uložení může dojít k výbuchu.A tady je pár ukázek,které můžete spatřit v jednotlivých dílech ságy


DARTH TYRANUSObrazek

Tento meč má velice zvláštní tvar rukojeti,díky kterému dokáže Tyranus velice rychle a přesně manévrovat s mečem samotným.Protože Tyranus sešel z cesty světla a uvrhl se do temnoty,jeho meč má tradiční Sithskou červenou barvu.

DARTH MAUL


Obrazek

Tento obouruční dvojbřitný světelný meč je úctyhodná zbraň.Pro souboj s Jedi je to vhodný meč,nejlépe se dá využít při souboji,kdy má jeho majitel proti sobě dva soupeře,jako například v souboji proti Qui – Gon Jinnovi a Obi – Wanu Kenobim.Maul byl zničen i se svým mečem v E I,ale ještě stačil zabít Qui – Gona.


DARTH VADER


Obrazek

Toto je první meč,který si Darth Vader sestrojil za dobu služby temné straně.Jeho meč je neobyčejně obratný,jelikož Vader sám je pomalejší,tak to tou obratností kompenzuje.Jinak je to téměř přesná kopie jeho prvního meče,o nějž přišel na Geonosisu.Barva čepele je jasně červená.Tento meč u něj můžete vidět ve IV. episodě.

Obrazek

Neví se,co vedlo Vadera ke zdokonalení jeho meče.Změny nejsou téměř žádné,až na zesvětlení černé,čímž se z ní stala tmavě šedá.Tento meč měl Vader v E V a VI.

DARTH SIDIOUS


Obrazek

Darth Sidious,neboli také Imperátor,svůj meč použil jen v E III , když jej přišli zatknout rytíři Jedi v čele s Macem Windu.Poté ještě při souboji s mistrem Yodou.Sidious svůj meč tasil,z rukávu pravé ruky,jako je to u Sithů obvyklé.Obvyklá je také barva čepele – červená.